انتخابات

تاریخ:شنبه 6 اردیبهشت 1393-12:27 ب.ظ

روز شنبه 16 حمل برگزاری سومین دوره انتخابات ریاست جمهوری افغانستان میباشد . جناب كرزی با دو دوره موقت و انتقالی و دو دوره انتخابی مقام ریاست جمهوری را بعهده داشت كه اینك قصد تحویل این كرسی را به برنده بعدی دارد.

نامزدان ریاست جمهوری در روزهای آخر مهلت قانونی برای تبلیغات ، كمپین های انتخاباتی خود را فعال تر و داغ تر از روزهای قبل نموده اند و تب انتخابات نیز در اغلب مناطق كشور داغ داغ است .

 از طرف دیگر برادران ناراضی كرزی صاحب و اشرف غنی زی (یكی از نامزدان) كه وی نیز به تازگی بطور علنی از طالبان حمایت نموده نیز هیچ فرصتی را از دست نداده و در سرتاسر كشور حملات انتحاری و عملیات تخریبی بر علیه مراكزی كه بطور مستقیم و غیر مستقیم به انتخابات مربوط میشود سعی بر برهم زدن پروسه رای دهی دارند ، همانطور كه قبلا نیز بصورت علنی بر آن تاكید داشتند و در این راه سازمان استخبارات پاكستان نیز از هیچ كمكی به آنها دریغ نورزیده است .

از طرف دیگر اكثر نامزدان ریاست جمهوری نیز از سابقه چندان خوبی در زمینه های سیاسی و اقتصادی برخوردار نیستند و مردم باید بنوعی از میان " بد " و " بدتر " ، بد را انتخاب كنند . در زمان قانونی تبلیغات انتخاباتی ، نامزدان قول اجرای برنامه های بسیاری را به مردم داده اند كه اجرای بعضی ممكن و بعضی دیگر غیر ممكن است .

امضا پیمان راهبردی با امریكا و نحوه برخورد با طالبان از مهمترین این موضوعات است .جبهه دكتر عبدالله ماهها قبل در مورد تغییر قانون اساسی برای نحوه اداره كشور از ریاستی به پارلمانی و همچنین تغییر تمركز قدرت از مركز به دیگر ولایات یا همان شیوه فدرالیسم در صورت پیروزی صحبت كرده بود . و از طرفی اشرف غنی زی به ادامه آزادی زندانیان طالب از زندانهای كشور خبر داده بود .

حال باید دید كه چه كسی در این مسابقه برنده میشود و شخص برنده چه برنامه هایی را در مورد مسائل پیش رو كشور اجرا خواهد نمود و آیا به برنامه هایی كه در طول كمپین انتخاباتی خود تعهد نموده بود پایبند خواهد بود یا خیر!!!
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
شنبه 6 اردیبهشت 1393 01:09 ب.ظ
با سلام
ٶ
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic